Gdzie w Katowicach Serwisować Laptopy Do Pozycjonowania Stron

20 grudnia zacząłem stopniowo pozyskiwać linki wyłącznie poprzez komentarze na blogach i fora. Wszystkie linki są pozyskiwane w formie brandu lub adresu strony. Kompletne zero słów kluczowych. Test potrwa 100 dni. Dziennie będę pozyskiwał od 1 do 3 linków, z czego duża większość będzie oczywiście nofollow. Do tej pracy wykorzystam serwisowanego laptopa. Test ma pokazać, jak udzielanie się w tematycznych miejscach wpływa na wzrost zainteresowania blogiem jak i na jego widoczność w Google.

Test zostanie zakończony 8 kwietnia 2017 roku. Jak na razie efekty są całkiem zadowalające, ale do końca testu jeszcze daleko.

Mamy za sobą pierwszy miesiąc działań tylko w oparciu o fora i blogi. TF 19 i CF 18 – Całkiem sympatyczny wzrost jak na znikomą ilość działań przeprowadzonych w pierwszym miesiącu. Zobaczymy jakie współczynniki osiągniemy po 100 dniach testu. Zacznijmy od widoczności na frazy według Senuto.com

100 dniowy test – I miesiąc widoczność

Widoczność uległa poprawie, ale nie powala na kolana. Fakt, że liczba artykułów na blogu nie pozwala na widoczność na dużą liczbę fraz. Skupienie głównie na testach powoduje, że długi ogon trochę leży, ale w lutym będzie więcej artykułów i widoczność na długi ogon powinna się poprawić.

Ruch na stronie po I miesiącu działań

Jak widać trochę ruchu udało się wygenerował poprzez nienachalne komentarze i udzielanie się na forach. Starałem się przy zostawianiu linku na forach jak najdokładniej uargumentować słuszność tego działania. Na fora powracam i dalej się udzielam. W ten sposób zmniejszam ryzyko usunięcia i zwiększa się podlinkowanie wewnętrzne do profilu. No i musiałem trochę porzucić tematyczność na forach, bo sporo perełek jest innej tematyki, ale umiejętnie się tam wślizgnąłem.