Czekamy na kolor roku 2018 według instytutu Pantone!

Kolor roku 2018

Opinie Instytutu Pantone bez wątpienia są wyrocznią dla świata grafików, designerów, projektantów i architektów wnętrz. Gdy Pantone wskazuje swój typ koloru roku, to już wiadomo, że będzie on rządzić w katalogach najważniejszych firm w szeroko pojętej branży kreatywnej. Rok 2017 należał do cudownej zieleni młodej trawy (Greenery). To już jednak przeszłość. Jaki będzie kolor roku 2018 według instytutu Pantone? Szczegóły znajdziesz w naszym artykule. Czytaj dalej Czekamy na kolor roku 2018 według instytutu Pantone!

Czy tanie fototapety się opłacają ?

Tanie fototapety bywają również piękne

Fototapety na ścianę są znanym i często wykorzystywanym sposobem na urozmaicenie wyglądu współczesnych wnętrz. Obok dopasowania motywu do charakterystyki wnętrza coraz ważniejszym kryterium przy wyborze produktu staje się materiał z jakiego wykonuje się te dekoracje. To on decyduje o sposobie montażu, cenie, trwałości i w końcu wyglądzie ściany i całego wnętrza. Mimo to w ofertach producentów często brakuje rzeczowych informacji na temat tego, jakimi właściwościami cechuje się wybrany produkt. Ponieważ w ciągu ostatnich lat na rynku pojawiły się nowoczesne podłoża dedykowane do produkcji fototapet, przyjrzyjmy się im nieco bliżej i spróbujmy ocenić czym się różnią, oraz czy tanie fototapety mogą iść w parze z tymi droższymi.

Czytaj dalej Czy tanie fototapety się opłacają ?

Fototapeta a kolor ścian. Poznaj najważniejsze zasady!

Odpowiedni kolor pod fototapete

Klasyczna sytuacja. Odwiedzasz sklep z fototapetami, masz do wyboru mnóstwo przeróżnych wzorów, ale martwisz się, czy wybrany obraz będzie w ogóle pasować do wnętrza Twojego mieszkania. Fototapety 3d stanowią bardzo wyrazisty element dekoracyjny, który powinien dobrze współgrać z charakterem pomieszczenia. W przeciwnym razie zapanuje stylistyczny chaos. Bardzo ważne jest to, aby uzyskać harmonię między fototapetą a kolorem ścian. Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę.

Czytaj dalej Fototapeta a kolor ścian. Poznaj najważniejsze zasady!

Jak przykleić fototapetę? – krótki poradnik

Fototapeta jest świetnym narzędziem do szybkiej i znacznej zmiany charakteru wnętrza. Nic więc dziwnego, że jest często wybierana nie tylko przez architektów i projektantów wnętrz, ale przez klientów indywidualnych którzy chcą jak najmniejszym nakładem środków i pracy upiększyć swój salon, korytarz, łazienkę czy kuchnię. Najczęstszą obawą, obok dylematu wyboru materiału z jakiego jest wykonana fototapeta na wymiar, jest sposób montażu, który decyduje o tym czy poradzimy sobie sami czy będzie potrzebna ekipa fachowców. Jakie narzędzia będą potrzebne do udanego montażu fototapety na ścianie? Artykuł jak przykleić fototapetę ma celu rozwiać te wątpliwości i pomóc w podjęciu decyzji.

Czytaj dalej Jak przykleić fototapetę? – krótki poradnik

Fototapety na ścianę 3d – zastosowanie i design fototapet na wymiar

Designerzy z branży wnętrzarskiej coraz częściej decydują się na fototapety w ramach uzupełnienia interioru w kreatywny, intrygujący sposób. Odpowiednia aranżacja domu, mieszkania czy poszczególnych pomieszczeń wpływa na komfort i świetne samopoczucie użytkowników danej przestrzeni, dlatego warto zwrócić uwagę na elementy dekoracyjne. Skąd fenomen fototapet, jakie jest ich zastosowanie i co determinuje odbiorców do ich zakupu? Jakie są aktualne trendy architektoniczne?

Czytaj dalej Fototapety na ścianę 3d – zastosowanie i design fototapet na wymiar

Ekspresowy remont – pomysły na szybką metamorfozę wnętrza

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się w naszym kraju programy dotyczące projektowania i wystroju wnętrz. Remont zwykle kojarzy się z dużym nakładem pieniędzy, czasu i nerwów. Na ekranie telewizora wydaje się jednak wydarzeniem niemal odprężającym. Domy powstające z niczego w przeciągu kilku dni, mieszkania, które dzięki wytężonej pracy ekipy budowlanej zamieniają się w luksusowe apartamenty… Niestety w rzeczywistości, bez udziału kamer, zwykle wygląda to znacznie trudniej. Jak szybko, tanio i sprawnie zmienić wystrój swojego mieszkania? Jak uniknąć wizyt ekipy remontowej, bałaganu i nadwyrężania stanu swojego konta? Oto kilka sprawdzonych pomysłów!

Czytaj dalej Ekspresowy remont – pomysły na szybką metamorfozę wnętrza

Fototapeta – pomysły na personalizację mieszkania

Żyjemy w erze permanentnej personalizacji. Chęć dostosowania wszystkiego czym się otaczamy do naszych prywatnych, jednostkowych potrzeb i upodobań nadeszła wraz z rozwojem nowych technologii i Internetu. Nasze smartfony, tumblerowe tablice, szaty graficzne blogów – wszystko ma być dokładnie takie, jak lubimy. Stanowić swojego rodzaju wizytówkę nas samych, reprezentować nasz gust, zainteresowania, pasować do stylu życia, który prowadzimy. Moda na tego typu rozwiązania przenosi się coraz mocniej na wszystkie dziedziny życia. Dotyka takich sfer jak moda, dietetyka, aktywność fizyczna. Zdobywa ogromne rzesze zwolenników także na polu projektowania i aranżacji wnętrz. Na czym polega personalizacja „własnego kąta” i jak się za nią zabrać?

Czytaj dalej Fototapeta – pomysły na personalizację mieszkania

Przestrzeń z przyszłością – urządzanie pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy

Tę historię zna prawie każdy rodzic. Czas od przyjścia na świat nowego członka rodziny mija zadziwiająco szybko. Nim się obejrzysz, mały szkrab nie jest już wcale taki mały, łóżeczko, w którym dotąd spał nagle staje się niewystarczające, a kolekcja zabawek osiąga monstrualne rozmiary. Kolejne problemy pojawiają się wraz z wysłaniem potomka do przedszkola, a później podstawówki. O już nie przelewki, tu potrzebne jest profesjonalne stanowisko pracy! Biurko, miejsce na przybory, wygodne krzesło czy fotel… W dodatku pokój, urządzony kilka lat wcześniej z myślą o maluchu, kompletnie nie pasuje swoim wystrojem do dojrzałego kilkulatka… Jak więc stanąć twarzą w twarz z wyzwaniem wyremontowania dziecięcego pokoju, tak aby wyjść z tej walki zwycięsko, a przy okazji nie wydać fortuny? Oto kilka niezawodnych rozwiązań!

Czytaj dalej Przestrzeń z przyszłością – urządzanie pokoju dziecięcego

Wiosenne porządki – okazja do zmiany wnętrza

Wiosna już tuż, tuż! Tegoroczna zima co prawda była dość łagodna, żeby nie powiedzieć „mało zimowa”, jednak większość z nas z utęsknieniem wyczekuje wyższych temperatur i dłuższych słonecznych dni. Początek marca to także okres, w którym w wielu domach zaczynamy myśleć powoli o przeprowadzeniu tradycyjnych „wiosennych porządków”. Pora wynieść zimowe płaszcze, kurtki, kożuchy i babcine futra do piwnic i na strychy, by zrobiły miejsce dla lżejszych rzeczy. Przy okazji „liftingu” szafy, wypada też zadbać o ogólny stan domu. Jak przeprowadzić wiosenne porządki szybko, sprawnie i bezboleśnie, a przy okazji nieco odświeżyć swoje wnętrze? Oto kilka podpowiedzi.

Czytaj dalej Wiosenne porządki – okazja do zmiany wnętrza