Czekamy na kolor roku 2018 według instytutu Pantone!

Opinie Instytutu Pantone bez wątpienia są wyrocznią dla świata grafików, designerów, projektantów i architektów wnętrz. Gdy Pantone wskazuje swój typ koloru roku, to już wiadomo, że będzie on rządzić w katalogach najważniejszych firm w szeroko pojętej branży kreatywnej. Rok 2017 należał do cudownej zieleni młodej trawy (Greenery). To już jednak przeszłość. Jaki będzie kolor roku 2018 według instytutu Pantone? Szczegóły znajdziesz w naszym artykule.

 

Na razie bez konkretów

Konkretny kolor roku 2018 według instytutu Pantone to wciąż tajemnica. Tradycyjnie jednak szacowne gremium dawkuje nam informacje i póki co Pantone wskazało zestaw propozycji kolorystycznych, które będą wyznaczać trendy w designie przez kolejnych 12 miesięcy.

Przypomnijmy, że kolorem roku 2017 był Greenery. To już zwiastowało, że Pantone będzie promować bardziej wyraziste barwy i tak też się stało. Rok 2018 z pewnością upłynie pod znakiem stopniowego odchodzenia od pasteli na rzecz intensywnych, żywych kolorów.

 

Pa, pa pastele

Kolory pastelowe od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Wiesz dlaczego? Ponieważ są neutralne, a to pozwala projektantom tworzyć wnętrza o uniwersalnym charakterze, w których każdy poczuje się dobrze. Instytut Pantone wskazuje, że czas z tym skończyć, bo za chwilę całkowicie stracimy potrzebę stylistycznego indywidualizmu.

Dlatego w 2018 roku we wnętrzach będą rządzić intensywne, znacznie bardziej nasycone kolory. To widać już w katalogach producentów materiałów wykończeniowych i mebli. Szalenie modne będą ciemne zielenie, miodowa żółć, ale także kolory opalizujące: złoto, srebro i miedź.

Pantone na 2018 rok proponuje ciekawe i odważne zestawienia kolorystyczne. Niebieski i pomarańczowy? Czemu nie! Żółty i zielony? Proszę bardzo! Warto również wspomnieć o silnym trendzie związanym z wybieraniem ciemnych kolorów: granatowego i czarnego, które szczególnie dobrze będą się sprawdzać na elementach zewnętrznych domów, jak drzwi czy okiennice.

 

Kolor minionkowy?

Na pewno znasz Minionki – bohaterów dziecięcej wyobraźni, którzy szturmem wdarli się do światowej popkultury. Być może to właśnie złowieszcze, ale sympatyczne stworki były inspiracją dla członków instytutu Pantone, którzy wytypowali, że to właśnie połączenie niebieskiego i żółtego będzie szalenie modnym zestawieniem kolorystycznym w 2018 roku.

Oba kolory są bardzo wyraziste, wprowadzają nas w pozytywny nastrój, ożywiają wnętrza, dlatego nie powinno ich zabraknąć w propozycjach designerów, projektantów oraz dekoratorów w wykorzystaniu np. fototapety na wymiar 3d. Szczególnie ciekawie prezentuje się tutaj baby blue, czyli barwa, która jest modna już od kilku sezonów. W zestawieniu ze słonecznym żółtym nabiera jednak wyjątkowo letniego charakteru.

 

Pudrowy róż

Róż to taki kolor, który pasuje niemal wszędzie i jest bardzo wdzięcznym tematem dla projektantów wnętrz oraz mody. W pudrowym wydaniu barwa ta stanowi fantastyczne tło dla wyrazistych dodatków. Instytut Pantone proponuje róż osobom, które wolą delikatną, bardziej subtelną kolorystykę we wnętrzach.

Jeśli romantyczny pudrowy róż wydaje Ci się zbyt dziewczęcy czy „babciny”, możesz postawić na coś zdecydowanie bardziej wyrazistego. Pantone wskazuje na powrót fioletów, które w 2018 roku mają częściej pojawiać się w naszych wnętrzach, szczególnie tych urządzanych w stylu boho.

 

Fototapety w kolorze roku 2018

Oczywiście gdy tylko go poznamy, natychmiast przygotujemy dokładnie wyselekcjonowane fototapety z nowej kolekcji. Decyzja instytutu Pantone powinna zapaść niebawem, jednak zdecydowanie wiemy, czego należy się spodziewać.

W 2018 roku możemy planować interesujące zmiany we wnętrzach, które pójdą w stronę wybierania intensywnych kolorów. To bardzo dobra informacja, bo właśnie takie barwy pozwalają wprowadzić do wnętrz nieco indywidualnego charakteru.

Na koniec pamiętaj, że zdanie ekspertów nie jest dla Ciebie wiążące. Nigdy nie staraj się podążać za modą wbrew swojemu gustowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *